روز اینترنت امن‌‌تر

روز اینترنت امن‌‌تر

⏹ شش فوریه (هفده بهمن) روز اینترنت امن‌‌تر است. کمیسیون اروپا در سال ۲۰۰۴ «روز اینترنت امن‌تر» را نامگذاری کرد. هر سال برای این روز یک موضوع و یک شعار خاص تعیین می‌گردد تا توجه افکار عمومی به آن جلب شود.

⏺ برگزار کنندگان امسال شعار «ایجاد، برقراری و به اشتراک گذاری احترام: یک اینترنت بهتر با شما آغاز می‌‌شود» را برگزیده‌اند.

⏺ کاربران اینترنت از سنین متفاوتی هستند، از کودکان تا افراد سالخورده. ممکن است این کاربران یک بار در ماه و یا چندین بار در طول روز از اینترنت استفاده کنند.

⏺ هر کاربر تجربه متفاوتی را از فضای مجازی دریافت می‌کند که می‌تواند با دیگران به اشتراک بگذارد و اینگونه است که ما می‌توانیم درک روشن‌تری از زندگی آنلاین ایمن‌تر داشته باشیم.

⏺ باید توجه کنیم که همه ما در فضای آنلاین امن‌تر برای کودکان نقش داریم. امروز دنیای آفلاین و آنلاین درهم تنیده هستند و بر یکدیگر اثر می‌گذارند.

⏺ کاربران فضای مجازی می‌توانند از طریق وب‌کم با بستگانشان در دوترین نقطه تماس بگیرند و کودکان تکالیف تحصیلی خود را به صورت آنلاین انجام دهند.

⏺ جهان آنلاین عرصه منحصر به فردی که افراد از همه سنین می‌توانند بر دانش خود بیفزایند و از یکدیگر درس بگیرند.

⏺ جوانان می‌توانند فن‌آوری و دانش‌های نو را به نسل‌های پیش ‌از خود بیاموزند و در عوض از تجارب گران‌بهای آن‌ها یاد بگیرند که چگونه در فضای مجازی زندگی امن‌تری داشته باشند.


عنوان انگلیسی: SAFER INTERNET DAY


وبسایت: https://www.saferinternetday.org


بنیان‌گذاری شده توسط: کمیسیون اروپا


هشتگ فارسی:


هشتگ انگلیسی: #saferinternetday